Wszystko o dotacji z programu “Mój Prąd” – do kiedy, czy warto i jak z niej skorzystać?

Z miesiąca na miesiąc odbieramy coraz więcej telefonów od osób zainteresowanych fotowoltaiką i jednocześnie szukających skutecznych sposobów na obniżenie kosztów jej instalacji. Takim sposobem jest właśnie skorzystanie z dotacji „Mój Prąd”, dzięki której uzyskasz nawet 5000 zł dofinansowania. O tym, jak ją otrzymać oraz jak prawidłowo złożyć wniosek, przeczytasz w tym artykule.

 

Kto może składać wniosek o dotację „Mój Prąd”?

Z dotacji „Mój Prąd” mogą skorzystać osoby fizyczne, które chcą zainwestować w instalację fotowoltaiczną z myślą o swoim domu.

 

Na co można uzyskać dofinansowanie w ramach programu?

W ramach programu „Mój Prąd” można uzyskać dopłatę na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej.

elementy-instalacji-fotowoltaicznejZostając naszym Klientem, zyskujesz pewność, że instalacja fotowoltaiczna, którą zamontujemy na dachu Twojego domu, będzie się składać tylko ze światowej klasy komponentów.

 

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać dotację z programu “Mój Prąd”?

Aby otrzymać dotację na instalację fotowoltaiczną z programu „Mój Prąd” należy spełnić kilka podstawowych warunków. Większość Klientów, szukających alternatywy dla tradycyjnego sposobu zaopatrywania się w energię elektryczną oraz chcących skorzystać z tego dofinansowania, nie ma problemów ze spełnieniem tych wymogów. Po pierwsze, dopłacie podlegają instalacje fotowoltaiczne o mocy pomiędzy 2kW a 10kW. W tym zakresie mieszczą się niemal wszystkie standardowo oferowane instalacje fotowoltaiczne z przeznaczeniem dla domów jednorodzinnych. Ważne jest również, aby w momencie złożenia wniosku o to dofinansowanie instalacja fotowoltaiczna była już zamontowana na dachu domu i podłączona do sieci. Założeniem programu „Mój Prąd” jest także to, aby dotowane były wyłącznie nowoczesne ogniwa. Właśnie dlatego dopłatę można uzyskać na komponenty, które zostały wyprodukowane w okresie 24 miesięcy przed dokonaniem instalacji. To również zapewniamy!

Wielkość dotacji z programu “Mój Prąd”. Ile możesz uzyskać?

W ramach tego wsparcia możesz uzyskać dopłatę w wysokości nawet do 50% kosztu instalacji – do kwoty 5 000 zł. Skontaktuj się z nami, jeśli planujesz inwestycję w fotowoltaikę.

 

Do kiedy należy złożyć wniosek? Druga tura programu “Mój Prąd” już trwa!

Wnioski o dopłaty do instalacji fotowoltaicznych można składać do 18 grudnia 2020 roku. Możesz to zrobić samodzielnie – osobiście, pocztą lub korzystając z dedykowanego formularza pobranego z oficjalnej strony programu. Jeśli jednak na poważnie planujesz uniezależnić się od tradycyjnego sposobu pozyskiwania energii elektrycznej i chcesz przejść na fotowoltaikę, najlepiej, jeśli zrobisz to z profesjonalną firmą fotowoltaiczną. Jako rzetelna i doświadczona firma współpracujemy z wykonawcą programu „Mój Prąd” – Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki temu możemy zapewnić naszym Klientom nie tylko profesjonalnie wykonane instalacje, ale także fachową pomoc w uzyskaniu dofinansowania.

fachowa-pomoc-w-pozyskaniu-dofinansowania

Złóż wniosek jak najszybciej z Sunday Polska!

Budżet II tury wsparcia wyniósł aż 1 mld zł. Do 8 kwietnia wypłacono z tych środków ponad 131 mln zł, a także przyznano prawie 21 256 dotacji. Warto pamiętać, że liczy się kolejność składania wniosków, dlatego warto złożyć go jak najszybciej. Wszyscy nasi Klienci mogą liczyć na pomoc w ubieganiu się o dotację “Mój Prąd”. Pomagamy skompletować im odpowiednie dokumenty i wypełnić wnioski. Dopilnowujemy wszystkich formalności tak, aby nie było najmniejszej obawy o to, czy uda się otrzymać dofinansowanie.

 

Program “Mój Prąd” i Ulga Termomodernizacyjna. Czy można je łączyć?

Wszystkich zainteresowanych dotacją „Mój Prąd” ucieszy fakt, że dofinansowanie jest zwolnione z podatku dochodowego PIT. Co więcej, dotację można łączyć z ulgą termomodernizacyjną, o czym przeczytasz w artykule: Instalacja fotowoltaiczna tańsza nawet o 54% – wykorzystaj nasz sposób!

 

Fotowoltaika – najlepsza inwestycja dla Twojego domu!

Jeśli jesteś osobą, która lubi oszczędzać, a oprócz tego nieustannie szuka sposobów, jak z zyskiem zainwestować swoje pieniądze to polecamy Ci inwestycję w fotowoltaikę. Instalując na dachu domu swoją osobistą elektrownię, uniezależnisz się od rosnących cen prądu, a także zapewnisz swojej rodzinie bezpieczeństwo energetyczne. Więcej informacji na temat tego jak bardzo możesz zyskać na panelach fotowoltaicznych, znajdziesz w artykule: Ile zyskasz na panelach fotowoltaicznych?

 

Potrzebujesz więcej informacji?

Jeśli masz pytania dotyczące dofinansowania w ramach wsparcia „Mój Prąd” i planujesz przejść na energię prosto ze słońca, skontaktuj się z Nami!