Wszystko o dotacji z programu “Mój Prąd” 2020 – do kiedy, czy warto i jak z niej skorzystać?

Z miesiąca na miesiąc odbieramy coraz więcej telefonów od osób zainteresowanych fotowoltaiką i jednocześnie szukających skutecznych sposobów na obniżenie kosztów jej instalacji. Takim sposobem jest właśnie skorzystanie z dotacji „Mój Prąd”, dzięki której uzyskasz nawet 5000 zł dofinansowania. Jeśli chcesz z niej skorzystać, nie możesz zwlekać, ponieważ wnioski przyjmowane są tylko do 18 grudnia 2020. O tym, jak otrzymać pieniądze na fotowoltaikę oraz jak prawidłowo złożyć wniosek – piszemy w tym artykule.

Kto może składać wniosek o dotację „Mój Prąd”?

Z dotacji „Mój Prąd” mogą skorzystać osoby fizyczne, które mają już na swoim dachu fotowoltaikę i wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby. Gdy zostaniesz klientem Sunday Polska kompleksowo zajmiemy się montażem instalacji fotowoltaiczej w Twoim domu, a także przygotujemy za Ciebie wszystkie formalności związane ze złożeniem wniosku o dofinansowanie z programu.

Na co można uzyskać dofinansowanie w ramach programu?

W ramach programu „Mój Prąd” można uzyskać dopłatę na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej.

Możesz mieć pewność, że instalacja fotowoltaiczna, którą zamontujemy na dachu Twojego domu będzie się składać tylko ze światowej klasy komponentów.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać dotację z programu “Mój Prąd”?

Aby otrzymać dotację na instalację fotowoltaiczną z programu „Mój Prąd” należy spełnić kilka podstawowych warunków. Większość Klientów, szukających alternatywy dla tradycyjnego sposobu zaopatrywania się w energię elektryczną oraz chcących skorzystać z tego dofinansowania, nie ma problemów ze spełnieniem tych wymogów. Po pierwsze, dopłacie podlegają instalacje fotowoltaiczne o mocy pomiędzy 2kW a 10kW. W tym zakresie mieszczą się niemal wszystkie standardowo oferowane instalacje fotowoltaiczne z przeznaczeniem dla domów jednorodzinnych. Ważne jest również, aby w momencie złożenia wniosku o to dofinansowanie instalacja fotowoltaiczna była już zamontowana na dachu domu i podłączona do sieci. Założeniem programu „Mój Prąd” jest także to, aby dotowane były wyłącznie nowoczesne ogniwa. Właśnie dlatego dopłatę można uzyskać na komponenty, które zostały wyprodukowane w okresie 24 miesięcy przed dokonaniem instalacji. To również zapewniamy.

Wielkość dotacji z programu “Mój Prąd”. Ile możesz uzyskać?

W ramach tego wsparcia możesz uzyskać dopłatę w wysokości nawet do 50% kosztu instalacji – do kwoty 5 000 zł. Co bardzo ważne, Dotacja udzielona w ramach programu Mój Prąd korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych. Oznacza to, że otrzymanych środków podatnik nie jest obowiązany wykazać w zeznaniu rocznym PIT. Skontaktuj się z nami, jeśli planujesz inwestycję w fotowoltaikę.

Do kiedy należy złożyć wniosek?

Uwaga! Druga tura programu “Mój Prąd” kończy się już 18 grudnia!

Wnioski o dopłaty do instalacji fotowoltaicznych można składać tylko do 18 grudnia 2020 roku. Aktualnie możesz to zrobić drogą internetową. Jeśli jednak na poważnie planujesz przejść na fotowoltaikę i uniezależnić się od tradycyjnego sposobu pozyskiwania energii elektrycznej, najlepiej będzie, jeśli zrobisz to z profesjonalną firmą fotowoltaiczną, taką jak Sunday Polska. Jako rzetelna i doświadczona firma współpracujemy z wykonawcą programu „Mój Prąd” – Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki temu możemy zapewnić naszym Klientom nie tylko profesjonalnie wykonane instalacje, ale także fachową pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Nie zwlekaj! Masz tylko kilkadziesiąt dni, aby skorzystać z dotacji „Mój Prąd” i pozyskać 5 000 zł dofinansowania.

Złóż wniosek jak najszybciej z Sunday Polska!

Budżet II tury wsparcia wyniósł aż 1 mld zł. Do 20 października wypłacono z tych środków ponad 431 300 000 mln zł, a także przyznano ponad 86 500 dotacji. Warto pamiętać, że liczy się kolejność składania wniosków, dlatego warto złożyć go jak najszybciej. Wszyscy nasi Klienci mogą liczyć na pomoc w ubieganiu się o dotację “Mój Prąd”. Pomagamy skompletować im odpowiednie dokumenty i wypełnić wniosek. Dopilnowujemy wszystkich formalności tak, aby nie było najmniejszej obawy o to, czy uda się otrzymać dofinansowanie.

Program “Mój Prąd” i Ulga Termomodernizacyjna. Czy można je łączyć?

Wszystkich zainteresowanych dotacją „Mój Prąd” ucieszy fakt, że dofinansowanie jest zwolnione z podatku dochodowego PIT. Co więcej, dotację można łączyć z ulgą termomodernizacyjną, o czym przeczytasz w artykule: Instalacja fotowoltaiczna tańsza nawet o 54% – wykorzystaj nasz sposób!

Fotowoltaika – najlepsza inwestycja dla Twojego domu!

Jeśli jesteś osobą, która lubi oszczędzać, a oprócz tego nieustannie szuka sposobów, jak z zyskiem zainwestować swoje pieniądze to polecamy Ci inwestycję w fotowoltaikę. Instalując na dachu domu swoją osobistą elektrownię, uniezależnisz się od rosnących cen prądu, a także zapewnisz swojej rodzinie bezpieczeństwo energetyczne. Więcej informacji na temat tego jak bardzo możesz zyskać na panelach fotowoltaicznych, znajdziesz w artykule: Ile zyskasz na panelach fotowoltaicznych?

Potrzebujesz więcej informacji?

Jeśli masz pytania dotyczące dofinansowania w ramach wsparcia „Mój Prąd” i planujesz przejść na energię prosto ze słońca, skontaktuj się z Nami!