Energia przyszłości w twoim domu

Fotowoltaika to energia przyszłości. Efektywna i ekologiczna, zyskuje coraz większą popularność w gospodarstwach domowych. Decydują o tym przede wszystkim dwa czynniki: chęć zmniejszenia kosztu eksploatacji budynku i troska o środowisko. Własna elektrownia ma też inne zalety – energia ze słońca jest powszechnie dostępna i darmowa, pracuje o każdej porze roku, a instalacje fotowoltaiczne funkcjonują bez usterek przez dziesięciolecia. Tylko w te wakacje możesz spełnić marzenie o własnej instalacji fotowoltaicznej na wyjątkowo korzystnych warunkach finansowych – Sunday wraz z Inbankiem dają możliwość rozłożenia takiego zakupu aż na 84 raty 0%.

Panele fotowoltaiczne przekształcają energię ze słońca na prąd stały, a inwerter zamienia prąd stały na prąd zmienny, którego można używać w domu. Prąd, który nie zostanie wykorzystany w domu, jest wysyłany do sieci i gromadzi się na koncie u dostawcy energii, czekając na wykorzystanie w dogodnym momencie, w razie zapotrzebowania. Funkcjonowanie oraz efektywność przydomowej instalacji są stale monitorowane dzięki aplikacji, np. na smartfonie. Pokazuje ona m.in. produkcję prądu, wykres mocy wyjściowej, a także temperaturę paneli.

Tak wygląda teoria, a jak jest w praktyce? Pan Jakub jest właścicielem działki w małopolskich Zegartowicach, na której stoi dom jednorodzinny oraz garaż, na którym znajduje się 29 paneli o łącznej mocy blisko 8 kW. Decyzję o przydomowej instalacji fotowoltaicznej podjął szybko – już krótka analiza pokazała jej opłacalność. Przede wszystkim ze względu na ulgi – oprócz najpopularniejszych, czyli dopłaty 5 tys. zł z programu „Mój Prąd” oraz ulgi termomodernizacyjnej, pan Jakub skorzystał również z niższego VAT-u na zakup paneli fotowoltaicznych, które będą montowane na budynkach gospodarczych. W takim przypadku, stawka podatku VAT wynosi 8%, a nie 23%. Pieniądze odzyskał bardzo szybko: – Instalację wykonano w grudniu, a zwrot z tytułu ulgi termomodernizacyjnej otrzymałem już 2 tygodnie po złożeniu PIT-u. To szybciej niż ulga na dzieci – śmieje się pan Jakub. – Zwrot z programu „Mój Prąd” dostałem po 3 miesiącach; wniosek złożyłem w lutym, a na początku maja otrzymałem środki.

Troska o środowisko

Drugim argumentem za przydomową instalacją fotowoltaiczną były kwestie ekologiczne:

Wycofuję się ze wszystkiego, co ma negatywy wpływ na środowisko. Zdecydowałem się na przydomową oczyszczalnię ścieków, wymieniłem piec na energooszczędny – kolejnym krokiem była decyzja, by mieć własne źródło energii. To duże udogodnienie, bo w domu wszystko jest na prąd; kuchnia indukcyjna, grzałka na ciepłą wodę, grzejniki w garażu – mówi pan Jakub.- Jestem bardzo zadowolony i każdemu polecam założenie przydomowej instalacji fotowoltaicznej, na przykład panele założył już mój sąsiad.  To dobra rzecz – również, jeśli chodzi o wartość domu i to nie tylko w wymiarze finansowym – gdy ludzie widzą, co masz na dachu, to wiedzą, że jesteś nie tylko top, ale i eko – śmieje się pan Jakub.

Korzystne finansowanie na 84 raty 0%

Ceny energii elektrycznej w Polsce systematycznie rosną. Tylko w stosunku do minionego roku, opłata za kWh wzrosła o 11%, z 55 do 61 groszy. To kolejny powód, by postawić na niezależność i uruchomić własną, przydomową instalację fotowoltaiczną – tym bardziej, że jest to proste i coraz tańsze. W czerwcu wystartowała wspólna oferta Sunday – jednego z liderów branży fotowoltaicznej w kraju oraz Inbanku – doświadczonego partnera w finansowaniu tego typu inwestycji. Oferta umożliwia zakup własnej instalacji fotowoltaicznej na raty 0%, ze spłatą rozłożoną maksymalnie na 84 miesiące. – Na rynku nie ma obecnie oferty tak korzystnej jak nasza. Nigdy w historii nie było tak długiego okresu kredytowania bez odsetek za zakup domowej instalacji fotowoltaicznej maksymalnie nie przekraczało ono 3 lat, a u nas jest to aż 7 lat – mówi Marcin Pieczora, wiceprezes Sunday.

Kredyt jest darmowy i pozbawiony ukrytych kosztów – oprocentowanie zmienne i prowizja za jego udzielenie również wynoszą 0%. Co istotne, takie warunki obowiązują niezależnie od terminu spłaty kredytu, czyli również przy okresie krótszym niż 84 miesiące. Proces aplikacji o kredyt z ratami 0% jest intuicyjny i szybki. W całości odbywa się przez Internet i telefon:

  • po podjęciu decyzji o zakupie instalacji na kredyt z ratami 0%, przedstawiciel Sunday w obecności klienta wypełnia z krótki wniosek ratalny i składa go online,
  • w ciągu minuty klient otrzymuje wstępną decyzję z Inbanku,
  • klient otrzymuje prostą umowę kredytową, z którą się zapoznaje,
  • podpisanie umowy następuje poprzez kod SMS,
  • Sunday realizuje montaż instalacji fotowoltaicznej, maksymalnie w kilkanaście dni,
  • klient spłaca raty 0% i cieszy się własną, ekologiczną energią.

Jako jeden z liderów w branży oferujemy produkty najwyższej jakości. Ponadto, wliczając korzyści płynące z programu „Mój Prąd” oraz ulgi termomodernizacyjnej, rata miesięczna kredytu w finansowaniu 0% na 7 lat jest dla klienta porównywalna z miesięczną wysokością rachunku za prąd – dodaje wiceprezes Sunday. Aby dowiedzieć się więcej, umów się na bezpłatną konsultację online z Sunday.

Kontakt:
media@sundaypolska.pl

Sunday Polska jest jednym z liderów na rynku instalacji fotowoltaicznych. Firma oferuje kompleksową obsługę klientów indywidualnych i firm – od bezpłatnego audytu, poprzez pomoc w uzyskaniu finansowania i ulg, po profesjonalny montaż, przyłączenie instalacji do sieci oraz opiekę posprzedażową. Zespół Sunday Polska składa się z ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w branży OZE. Posiadamy sieć kilkuset wyspecjalizowanych doradców i na bieżąco współpracujemy z blisko sześciuset ekipami montażowymi na terenie całego kraju. Zaufało nam już kilka tysięcy klientów, którym zamontowaliśmy blisko 100 000 paneli i dostarczyliśmy instalacje o mocy ponad 25 MW, zamieniając energię słoneczną w elektryczną. Sunday Polska jest partnerem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w programie „Mój Prąd” oraz Polskiej Grupy Energetycznej w programie „EKOlogicznie w przyszłość”. Firma posiada tytuł Rzetelnej Firmy przyznany przez Krajowy Rejestr Długów.