Kredyt z ratą balonową – nowa forma finansowania fotowoltaiki

Bycie eko nigdy nie było takie proste. Własną elektrownię słoneczną można mieć już za kilkaset złotych miesięcznie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Sunday Polska umożliwi zakup instalacji fotowoltaicznej na kredyt z ratą balonową z oferty Inbank. Co oznacza i dla kogo jest skierowana ta forma finansowania?

Kredyt balonowy charakteryzują niskie raty miesięczne oraz wyższa ostatnia rata, tzw. balonowa – stanowiąca 25% sumy kredytu (w przypadku kredytu na 20 tys. zł, tzw. rata balonowa wynosi 5 tys. zł). Klient może spłacać kredyt do końca wg pierwotnego harmonogramu albo zmodyfikować go, wpłacając gotówkę np. po otrzymaniu dofinansowania „Mój prąd”, albo z innych środków, które chce przeznaczyć na kredyt. Wówczas kontaktuje się z bankiem w celu spłaty „balona” lub większej części kredytu. Bank przelicza kredyt, uwzględniając mniejsze wykorzystanie kapitału i klient otrzymuje nowy harmonogram spłat.

– Analizując oczekiwania naszych klientów, zauważyliśmy, że w dzisiejszych, niełatwych czasach, kluczowe jest zmniejszenie ich wydatków miesięcznych, między innymi tych na energię elektryczną. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, we współpracy z Inbank proponujemy klientom atrakcyjny sposób finansowania inwestycji w fotowoltaikę, obniżający raty do poziomu niższego niż obecne rachunki za prąd. W kredycie balonowym comiesięczne raty nie stanowią istotnego obciążenia dla domowego budżetu – mówi Marcin Pieczora, wiceprezes Sunday – jednego z liderów branży fotowoltaicznej w Polsce.

Wnioskowanie

W przypadku kredytu z ratą balonową okres kredytowania to nawet 10 lat. Nie jest wymagany wkład własny, zabezpieczenie czy zgoda małżonka.  Proces wnioskowania jest intuicyjny, szybki oraz pozbawiony ukrytych kosztów. W całości odbywa się przez Internet i telefon. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu, a jego oprocentowanie zmienne wynosi 5,99 % w skali roku.

Kontakt:
media@sundaypolska.pl

Sunday Polska jest jednym z liderów na rynku instalacji fotowoltaicznych. Firma oferuje kompleksową obsługę klientów indywidualnych i przedsiębiorstw – od bezpłatnego audytu, poprzez pomoc w uzyskaniu finansowania i ulg, po profesjonalny montaż, przyłączenie instalacji do sieci oraz opiekę posprzedażową. Zespół Sunday Polska składa się z ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w branży OZE. Posiadamy sieć kilkuset wyspecjalizowanych doradców i na bieżąco współpracujemy z blisko dwustoma ekipami montażowymi na terenie całego kraju. Zaufało nam już kilka tysięcy klientów, którym zamontowaliśmy blisko 100 000 paneli i dostarczyliśmy instalacje o mocy ponad 25 MW, zamieniając energię słoneczną w elektryczną. Sunday Polska jest partnerem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w programie „Mój Prąd” oraz Polskiej Grupy Energetycznej w programie „EKOlogicznie w przyszłość”. Firma posiada tytuł Rzetelnej Firmy przyznany przez Krajowy Rejestr Długów.

Inbank – fintech, który powstał w 2010 r. a od 2015 r. posiada licencję bankową – działa w modelu B2B2C oferując swoje usługi online oraz z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych poprzez sieć dystrybucji blisko 3 tys. partnerów handlowych. Inbank skupia się przede wszystkim na consumer finance oferując konsumentom kredyty ratalne, samochodowe oraz gotówkowe. Bank prowadzi działalność w krajach nadbałtyckich – Estonii, Litwie, Łotwie oraz od 2017 r. w Polsce (www.inbank.pl). Inbank przyjmuje również lokaty w Niemczech, Austrii i Holandii. Obligacje Inbank notowane są na Nasdaq Tallinn Stock Exchange. Inbank Oddział w Polsce jest Członkiem Związku Banków Polskich.