Po raz pierwszy na rynku – instalacja fotowoltaiczna na 84 raty 0%

Bycie eko jeszcze nigdy nie było tak proste – szczególnie jeśli chodzi o posiadanie własnej elektrowni słonecznej. Dziś każdy może zamontować panele fotowoltaiczne i na tym zyskać, dzięki dofinansowaniom – 5000 zł z programu „Mój Prąd” i uldze termomodernizacyjnej. Startująca w czerwcu wspólna oferta Sunday – jednego z liderów branży fotowoltaicznej w Polsce oraz Inbanku – doświadczonego partnera w finansowaniu tego typu inwestycji, umożliwia zakup własnej instalacji fotowoltaicznej na raty 0%, ze spłatą rozłożoną maksymalnie na 84 miesiące.

Ceny prądu stale rosną – od początku roku klienci otrzymują rachunki za prąd nawet o 10% wyższe. To kolejny powód, by postawić na niezależność i uruchomić własną, przydomową instalację fotowoltaiczną. Teraz jest to jeszcze prostsze i tańsze: – Z myślą o komforcie klientów zdecydowaliśmy się na współpracę z Inbankiem. To doświadczony partner w dziedzinie finansowania instalacji fotowoltaicznych. Nasza oferta jest pierwszą tego typu na rynku – zakup instalacji może być rozłożony aż na 84 nieoprocentowane raty. Nigdy w historii nie było tak długiego okresu kredytowania bez odsetek za zakup domowej instalacji fotowoltaicznej – mówi Marcin Pieczora, wiceprezes Sunday – jednego z liderów branży fotowoltaicznej w Polsce.  Własna instalacja ma też inne zalety – energia ze słońca jest powszechnie dostępna i darmowa, a jej pobieranie i eksploatacja nie szkodzą środowisku. Instalacje fotowoltaiczne funkcjonują przez dziesięciolecia, a ich właściciele przestają płacić za prąd. Jak to działa? Proces aplikacji o kredyt jest darmowy i pozbawiony ukrytych kosztów – oprocentowanie zmienne i prowizja za jego udzielenie również wynoszą 0%. Co istotne, takie warunki obowiązują niezależnie od terminu spłaty kredytu, czyli również przy okresie krótszym niż 84 miesiące. – Jako bank udzieliliśmy wyłączności Sunday na tą innowacyjną na rynku fotowoltaicznym ofertę. Wierzymy, że jej zalety, w połączeniu z licznymi dopłatami i ulgami oraz rosnącą świadomością Polaków w zakresie ekologii, przełożą się na wzrost liczby przydomowych instalacji fotowoltaicznych – mówi Tomasz Rzeski, zastępca dyrektora Inbank Polska.

Raty 0% krok po kroku

Proces aplikacji o kredyt z ratami 0% jest intuicyjny i szybki. W całości odbywa się przez Internet i telefon, według poniższego schematu:

  • po podjęciu decyzji o zakupie instalacji na kredyt z ratami 0%,
  • przedstawiciel Sunday w obecności klienta wypełnia z krótki wniosek ratalny i składa go online,
  • w ciągu minuty klient otrzymuje wstępną decyzję z Inbanku, klient otrzymuje prostą umowę kredytową, z którą się zapoznaje,
  • podpisanie umowy następuje poprzez kod SMS, Sunday realizuje montaż instalacji fotowoltaicznej, zgodnie z umową maksymalnie w kilkanaście dni,
  • klient spłaca raty 0% i cieszy się własną, ekologiczną energią.

Kontakt:
media@sundaypolska.pl

Sunday Polska jest jednym z liderów na rynku instalacji fotowoltaicznych. Firma oferuje kompleksową obsługę klientów indywidualnych i firm – od bezpłatnego audytu, poprzez pomoc w uzyskaniu finansowania i ulg, po profesjonalny montaż, przyłączenie instalacji do sieci oraz opiekę posprzedażową. Zespół Sunday Polska składa się z ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w branży OZE. Posiadamy sieć kilkuset wyspecjalizowanych doradców i na bieżąco współpracujemy z blisko sześciuset ekipami montażowymi na terenie całego kraju. Zaufało nam już kilka tysięcy klientów, którym zamontowaliśmy blisko 100 000 paneli i dostarczyliśmy instalacje o mocy ponad 25 MW, zamieniając energię słoneczną w elektryczną. Sunday Polska jest partnerem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w programie „Mój Prąd” oraz Polskiej Grupy Energetycznej w programie „EKOlogicznie w przyszłość”. Firma posiada tytuł Rzetelnej Firmy przyznany przez Krajowy Rejestr Długów.  

Inbank – fintech, który powstał w 2010 r. a od 2015 r. posiada licencję bankową – działa w modelu B2B2C oferując swoje usługi online oraz z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych poprzez sieć dystrybucji blisko 3 tys. partnerów handlowych. Inbank skupia się przede wszystkim na consumer finance oferując konsumentom kredyty ratalne, samochodowe oraz gotówkowe. Bank prowadzi działalność w krajach nadbałtyckich – Estonii, Litwie, Łotwie oraz od 2017 r. w Polsce (www.inbank.pl). Inbank przyjmuje również lokaty w Niemczech, Austrii i Holandii. Obligacje Inbank notowane są na Nasdaq Tallinn Stock Exchange. Inbank Oddział w Polsce jest Członkiem Związku Banków Polskich.