WieloMOCne rabaty od Sunday Polska w sezonie remontowym

Sunday Polska, jeden z liderów sprzedaży odnawialnych źródeł energii w Polsce przygotował wakacyjną akcję rabatową na zaprojektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, klimatyzacji oraz ładowarek do samochodów elektrycznych. Promocja pod nazwą „WieloMOCne Rabaty” potrwa do 31 sierpnia 2021 roku lub do wyczerpania zapasów.

W ramach promocji, klienci dokonujący zakupu więcej niż jednego produktu w Sunday, otrzymają rabat zawsze na najtańszy z nich. Wysokość rabatu uzależniona jest od liczby produktów, które klient chce zakupić w ramach jednej lokalizacji – w przypadku dwóch produktów, rabat wynosi 25%, w przypadku trzech – 55%, a czterech – 95%. Produktami, które obejmuje promocja, są: instalacja fotowoltaiczna o mocy do 10,99 kW, pompy ciepła, klimatyzacja i ładowarka do samochodów elektrycznych.

To dobra oferta dla tych, którzy nadal wahają się z podjęciem decyzji, co do zakupu produktów od Sunday. Dodatkowym motorem napędowym jest opiniowany obecnie nowy system rozliczania prosumentów z oddanej energii, zaproponowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska na początku czerwca br. Dla przypomnienia, obecnie prosumenci posiadający instalacje fotowoltaiczne mają możliwość magazynowania nadwyżek wyprodukowanej energii w sieci i jej odbiór w ciągu roku w wysokości 80% dla instalacji do 10 kW i 70% dla instalacji od 10 do 50 kW. Prosumenci, którzy zamontują i uruchomią instalacje do 31 grudnia 2021 roku, będą mieli możliwość korzystania z dotychczasowego systemu (tzw. systemu opustów) przez kolejne 15 lat.

W nowym systemie rozliczeń resort klimatu proponuje, aby właściciele paneli słonecznych, którzy zamontują je i uruchomią od 1 stycznia 2022 roku, nadwyżki prądu sprzedawali agregatorom, odpowiadającym za skup tych nadwyżek oraz dystrybuowanie ich w taki sposób, aby zapewnić stabilność polskiego systemu elektroenergetycznego. Stawka publikowana jest przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE) na stronie ure.gov.pl i obecnie wynosi 256,22 zł za 1 MWh.

Niestety w przypadku niedoboru energii, prosument będzie zmuszony do jej zakupu. W takiej sytuacji stawka za 1 MWh energii, jaką będzie musiał zapłacić, będzie nawet 2,5-krotnie wyższa od ceny, jaką otrzyma z jej sprzedaży. Sunday szacuje, że za ten rok stawka ta wynosić będzie ok. 640 zł za 1 MWh.

 Zapowiadane zmiany od 2022 będą mniej korzystne dla klientów, co sprawi, że do końca tego roku znacznie wzrośnie chęć inwestycji we własną mikroelektrownię słoneczną. Dotychczasowy, korzystny sposób rozliczania pozwoli zachować gwarancję warunków, a tym samym oszczędzać więcej na rachunkach za prąd przez kolejnych 15 lat. Wraz ze startem programu dotacji „Mój Prąd 3.0” najbliższe miesiące będą najbardziej korzystnym momentem na inwestycję – mówi Marcin Pieczora, prezes Sunday Polska.

W ostatnich latach panele słoneczne, pompy ciepła i klimatyzatory były uznawane za relatywnie drogie. Dzisiaj ekologiczne technologie są dostępne dla wszystkich. Rosnące koszty energii, zarówno cieplnej, jak i elektrycznej sprawiają, że inwestycja w ekologiczne rozwiązania jest uzasadniona ekonomicznie. Cena 1 kWh w stosunku do minionego roku wzrosła o 13%. Fotowoltaika wraz z pompą ciepła to idealne połącznie, które sprawia, że nic się nie marnuje – nadmiar energii elektrycznej zamieniany jest w energię cieplną.

Koszt montażu instalacji PV i pomp ciepła jest objęty ulgą termomodernizacyjną. Oznacza to, że właściciele domów jednorodzinnych, którzy zakończyli inwestycję mają prawo do odliczenia kosztów termomodernizacji budynku od podatku dochodowego.

Już 1 lipca startuje III edycja rządowego programu „Mój Prąd”, który będzie obejmował również instalacje fotowoltaiczne zamontowane przed jego rozpoczęciem. W poprzednim roku można było otrzymać dotację do 5 000 zł na montaż fotowoltaiki o mocy do 50 kW.

Innym programem, który może skłonić do inwestycji w produkty od Sunday, jest „Czyste Powietrze”. Obejmuje on nie tylko dofinansowanie na fotowoltaikę, ale przede wszystkim na wymianę tzw. kopciucha na pompę ciepła. Wysokość dofinansowania jaką można uzyskać to nawet 37 000 zł.

Firma Sunday oferuje bezpłatną konsultację, podczas której doradca przeprowadzi szczegółowy audyt, a także przedstawi ofertę na dopasowaną do potrzeb klienta instalację fotowoltaiczną, pomp ciepła, klimatyzacji czy ładowarki wraz z informacją na temat korzyści, jakie może uzyskać w promocji „WieloMOCne Rabaty”. Na konsultację można umówić się poprzez stronę internetową sundaypolska.pl lub telefonicznie: 609 711 711.

Kontakt:
media@sundaypolska.pl

O Sunday Polska:

Sunday Polska jest jednym z liderów na rynku instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Firma oferuje kompleksową obsługę klientów indywidualnych i przedsiębiorstw – od bezpłatnego audytu, poprzez pomoc w uzyskaniu finansowania i ulg, po profesjonalny montaż, przyłączenie instalacji do sieci oraz opiekę posprzedażową. Zespół Sunday Polska składa się z ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w branży OZE. Firma posiada sieć kilkuset wyspecjalizowanych doradców i na bieżąco współpracuje z blisko dwustoma ekipami montażowymi na terenie całego kraju. Sunday Polska zaufało już 15 tysięcy klientów, którym zamontowano blisko 250 000 paneli i dostarczono instalacje o mocy 80 000 kW, zamieniając energię słoneczną w elektryczną. Sunday Polska jest partnerem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Polskiej Grupy Energetycznej w programie „EKOlogicznie w przyszłość”. Firma posiada tytuł Rzetelnej Firmy przyznany przez KRD oraz jest laureatem 31. edycji Konkursu „Teraz Polska”.