Jak powinna wyglądać profesjonalna obsługa przy zakładaniu instalacji fotowoltaicznej?

Czy wiesz, ile będziesz płacił za prąd za kilka lat? Szacuje się, że w najbliższych latach, Europejczyków czeka duży wzrost cen energii elektrycznej. Na szczęście jest sposób na uniknięcie takich podwyżek. Jednym z nich jest inwestycja w odnawialne źródła energii. Instalacja fotowoltaiczna umożliwia przekształcanie światła słonecznego w energię elektryczną i uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców prądu. Jak jednak zamontować panele fotowoltaiczne oraz jak powinna wyglądać profesjonalna obsługa przy ich instalacji? Na te pytania odpowiadamy w artykule.

Jak wyglądają konsultacje online z Sunday Polska?

Zanim nasza ekipa zamontuje na Twoim dachu instalację fotowoltaiczną, najpierw umówimy się z Tobą na spotkanie. Jest to bardzo ważny element profesjonalnej obsługi instalacji paneli na Twoim dachu. Może odbyć się ono zarówno całkowicie online, jak i w Twoim domu. Odpowiadając na kilka naszych pytań, pozwolisz nam wstępnie oszacować Twoje zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz przygotować odpowiednią ofertę wstępną. Nasi konsultanci są zawsze do Twojej dyspozycji. Nie zastanawiaj się i za pośrednictwem naszej strony internetowej wypełnij formularz zgłoszeniowy jeszcze dzisiaj. Oddzwonimy do Ciebie i umówimy termin konsultacji online.

Pomagamy przy wyborze dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej

Kolejnym etapem profesjonalnej obsługi przy zakładaniu paneli fotowoltaicznych jest pomoc w wyborze dofinasowania. Nawet jeśli nie dysponujesz całą kwotą potrzebną na sfinansowanie instalacji fotowoltaicznej, nie musisz rezygnować z możliwości posiadania własnej elektrowni na dachu lub gruncie. Pamiętaj, że istnieje wiele różnych sposobów dofinansowania instalacji fotowoltaicznej, które są bardzo opłacalne. Doradzimy Ci, które z nich wybrać, pomożemy w wypełnieniu wniosku i skompletowaniu dokumentacji.

Najpopularniejsze sposoby dofinansowania instalacji fotowoltaicznej:

  • Dotacja „Mój Prąd –> możesz pozyskać 5 000 zł dofinansowania
  • Ulga termomodernizacyjna –> wielkość ulgi zależna jest od Twoich dochodów i kosztu instalacji fotowoltaicznej
  • Odpisanie kosztów mikroinstalacji od podatku

Z większości dostępnych dotacji możesz skorzystać równolegle. O tym jak skorzystać z dotacji „Mój Prąd” oraz co zrobić, aby instalacja fotowoltaiczna była tańsza nawet o 54% piszemy na naszym blogu. Pamiętaj, że koszt mikroinstalacji zwraca się po kilku latach, później już tylko oszczędzasz!

Przygotujemy projekt instalacji fotowoltaicznej

Profesjonalnie przygotowany projekt instalacji fotowoltaicznej umożliwi uzyskanie maksymalnej wydajności fotoogniw. Obniży także koszt ich montażu. Tworząc projekt instalacji fotowoltaicznej, dostosujemy go do indywidualnych warunków montażu na Twoim dachu. Aby je określić, przeprowadzimy dla Ciebie tzw. audyt fotowoltaiczny. Gotowy projekt będzie uwzględniał wszystkie czynniki, które mogą w mniejszym lub większym stopniu wpływać na wydajność systemu.

Należą do nich:

  • rodzaj dachu
  • stopień jego nachylenia
  • zacienienie/nasłonecznienie

W oparciu o te wytyczne tworzymy rozwiązania, które umożliwią uzyskanie maksymalnej ilości energii. Należy przy tym pamiętać, że rzadko kiedy urządzenia pobierające największą ilość prądu włączone są w tym samym czasie. Ta wiedza pomaga przy wymiarowaniu instalacji, aby nie była ona zbyt kosztowna i ani nie zajmowała za dużej powierzchni dachu. Projekt obejmuje wszystkie instalacje, ich rozprowadzenie oraz instalacje montażową paneli. Dbamy przy tym o estetykę Twojego domu.

Nie masz jeszcze domu? To nic! Już teraz możesz przygotować się do montażu mikroinstalacji na Twoim dachu. Na blogu doradzamy jak uwzględnić instalację fotowoltaiczną przy budowie nieruchomości.

Założymy instalację fotowoltaiczną na twoim dachu lub gruncie. Jak to będzie wyglądać?

Zależy Ci nie tylko na jakości, ale także na szybkości obsługi instalacji fotowoltaiki? Instalację fotowoltaiczną założymy u Ciebie w ciągu 1-2 dni roboczych. Szybko, prawda? Zrobimy to od A do Z. Dzięki profesjonalizmowi naszych monterów, cały proces przebiegnie bez zakłócania spokoju mieszkańców domu. Rozpoczniemy od umocowania i skonfigurowania stelaża. Następnie, przygotujemy wszystkie niezbędne kable i wyznaczamy trasę ich przebiegu. Następny etap to ułożenie kabli i połączenie ich z panelami oraz inwerterem. Instalację fotowoltaiczną podłączymy również do sieci WiFi. Na koniec dokonamy pomiaru elektrycznego i sprawdzimy działanie sieci. Sporządzimy też dokumentację odbioru.

Wsparcie w podłączeniu instalacji fotowoltaicznej do sieci.

Zlecając nam obsługę przy zakładaniu instalacji fotowoltaicznej, możesz mieć pewność, że zadbamy o wszystko. Między innymi pomożemy Ci w załatwieniu wszystkich formalności związanych z przyłączeniem instalacji fotowoltaicznej do sieci. Skontaktujemy się ze wskazanym operatorem sieci dystrybucyjnej oraz dopilnujemy wymiany licznika.

Dlaczego podłączenie do sieci jest dla Ciebie ważne i wygodne? Ponieważ umożliwia przekazywanie do sieci elektroenergetycznej nadwyżek prądu produkowanego przez instalację fotowoltaiczną. Odbywa się to na zasadzie magazynowania i w ciągu następnych dwunastu miesięcy możesz ten prąd odzyskać. Najkorzystniej robić to w sezonie zimowym, kiedy uzyski prądu z instalacji są najniższe. Podłączenie do sieci gwarantuje Tobie bezpieczeństwo ciągłości dostaw energii elektrycznej bez względu na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Opieka ekspertów Sunday Polska na każdym etapie.

Eksperci Sunday Polska to profesjonaliści z kilkuletnim doświadczeniem w branży. Posiadamy wiele doświadczonych grup montażowych oraz serwisowych na terenie całego kraju. Pracę zaczynamy od wykonania audytu w celu określenia zapotrzebowania energetycznego danego gospodarstwa domowego. Kierując się wynikami audytu, projektujemy całą instalację, która jest dopasowana do Twoich potrzeb.

Nasi projektanci posiadają wszystkie niezbędne uprawnienia budowlane i energetyczne, a także sporządzają kompleksową dokumentację z prowadzonych prac. Gdy wszystko jest przygotowane następuje profesjonalny montaż, a nasi specjaliści pomagają w przyłączeniu instalacji do sieci oraz podłączają ją do sieci WIFI. Zostaje tylko cieszyć się własną niezależną i ekologiczną instalacją fotowoltaiczną. Nie zwlekaj, zapoznaj się z naszą ofertą i skorzystaj z możliwości jakie oferuje własna instalacja fotowoltaiczna.