Instalacja fotowoltaiczna tańsza nawet o ponad 54% – wykorzystaj sposób Pana Michała!

Instalacja fotowoltaiczna to sposób na zapewnienie niezależności energetycznej Twojej rodzinie. Jeśli planujesz inwestycję w panele fotowoltaiczne, to zapewne interesuje Cię, ile będzie Cię ona kosztować. Możesz także potrzebować informacji, czy istnieją rozwiązania, aby pozyskać ją taniej. I tu dobra wiadomość dla Ciebie! Możesz wykorzystać sposób naszego Klienta – Pana Michała! Działając w ten sposób, sprawisz, że Twoja instalacja będzie nawet o 54% tańsza!

Zaoszczędź nawet 54% na fotowoltaice. Skorzystaj z dotacji „Mój Prąd” i ulgi na fotowoltaikę jednocześnie

Dobra wiadomość dla zainteresowanych inwestycją w fotowoltaikę jest taka, że dotacja z programu „Mój Prąd” jest gwarantowana, a dodatkowo można ubiegać się o Ulgę Termomodernizacyjną. Oba dofinansowania można ze sobą łączyć i skorzystać z nich jednocześnie.  Przy uzyskaniu dofinansowania z programu “Mój Prąd”, a także skorzystaniu z Ulgi Termomodernizacyjnej zaoszczędzisz znaczną część środków przeznaczonych na inwestycję w fotowoltaikę. Jak pokazuje przykład naszego Klienta – Pana Michała  – może to być nawet 54% oszczędności.

zaoszczedz nawet 54 procent na fotowoltaice

Jak zyskać aż tyle? Oto instrukcja krok po kroku

Pan Michał potrzebował średniej wielkości instalacji fotowoltaicznej o mocy 5,6kW, w którą zainwestował 25 000 zł. Taka instalacja kompleksowo zaopatrzy w energię dom, w którym rocznie zużywa się ok. 5MWh energii elektrycznej. Pan Michał, korzystając z pomocy Sunday Polska, pozyskał na nią 5 000 zł z programu „Mój Prąd”. W ten sposób zmniejszył koszt inwestycji do 20 000 zł. Tę kwotę dodatkowo pomniejszył o 6 400 zł. Zyskał je – również z naszą pomocą – dzięki skorzystaniu z ulgi na fotowoltaikę. Połączenie dotacji “Mój Prąd” z Ulgą Termomodernizacyjną sprawiło, że Pan Michał zaoszczędził aż 11 400 zł. Jak przyznaje sam Pan Michał: „Korzystając z cennej rady uzyskanej od eksperta Sunday Polska, zamiast 25 000 zł zainwestowałem tylko 13 600 zł. To oszczędność aż o 54%. Jestem bardzo zadowolony!. Zainstaluj fotowoltaikę razem z Sunday Polska!

Na czym polega dotacja “Mój Prąd”?

“Mój Prąd” to popularny program rządowy, dzięki któremu otrzymasz dofinansowanie inwestycji w fotowoltaikę. Maksymalna kwota dopłaty to aż 5 000 zł. O tę dotację mogą ubiegać się osoby, których instalacje fotowoltaiczne mieszczą się w zakresie od 2 do 10 kW. Spełnienie tego warunku wcale nie jest trudne. Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5kW bez problemu zapewni bezpieczeństwo energetyczne przeciętnej polskiej rodzinie mieszkającej w domu.

Dodatkowa zachęta ministerstwa finansów

Co więcej, dotacje przyznane beneficjentom programu “Mój Prąd” są zwolnione z podatku dochodowego. Nie masz więc obowiązku wykazywania tego świadczenia w zeznaniu rocznym. W ten sposób Ministerstwo Finansów zachęca podatników do przejścia na energię prosto ze słońca. Jeśli potrzebujesz więcej informacji o tej formie dofinansowania, skontaktuj się z nami lub przeczytaj artykuł: Wszystko o dotacji z programu “Mój Prąd” – do kiedy, czy warto i jak z niej skorzystać?.

Na czym polega ulga termomodernizacyjna?

Ulga Termomodernizacyjna to bardzo skuteczny sposób na obniżenie ceny instalacji fotowoltaicznej dla właścicieli domów jednorodzinnych. Pozwala na odliczenie od przychodów całej wartości inwestycji w fotowoltaikę – aż do 53 000 zł. Z ulgi mogą skorzystać podatnicy podatku PIT rozliczający się według różnych stawek podatkowych. Jeśli potrzebujesz więcej informacji o uldze na fotowoltaikę oraz sposobie jej obliczania zajrzyj do artykułów: Ulga termomodernizacyjna na fotowoltaikę oraz Ile zyskasz na panelach fotowoltaicznych.

Zapewnij bezpieczeństwo energetyczne sobie i swojej rodzinie!

Instalacja fotowoltaiczna jest skutecznym sposobem nie tylko na zaoszczędzenie na drożejącym prądzie, ale także na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego sobie i własnej rodzinie. Dzięki długiej żywotności paneli fotowoltaicznych, na wytworzonej przez nie energii skorzystasz nie tylko Ty, ale być może także Twoje dzieci. Finansowe udogodnienia dla osób, które chcą przejść na zieloną energię pokazują, że odnawialne źródła i fotowoltaika to kierunek, w jakim zmierza świat. Pamiętaj, że inwestując w panele fotowoltaiczne z Sunday Polska dostajesz na nie nawet 30 lat gwarancji. Co więcej, domowe elektrownie fotowoltaiczne są przyjazne dla środowiska. Na takiej inwestycji skorzysta więc nie tylko Twoja rodzina, ale także cała planeta. Ty też dołącz do zielonej zmiany!

Dowiedz się więcej o sposobach finansowania!

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat sposobów finansowania instalacji fotowoltaicznych, skontaktuj się z nami! Natomiast jeśli chcesz poznać zasady działania paneli fotowoltaicznych, przeczytaj nasz artykuł: Prawdy i mity dotyczące fotowoltaiki.